Baglan

1A. Gizlilik Politikası nedir?

Bu Gizlilik Politikası Radyoimza.Com Europe Limited (“Radyoimza”, “biz” veya “bizim”) Radyoimza internet sitesini ve/veya mobil uygulamasını kullandığınızda, bağlantılı Gizlilik Politikası doğrultusunda, bilgilerinizin nasıl toplandığını, kullanıldığını paylaşıldığını ve saklandığını açıklar (“Hizmetler”).

1B. Neden okuyup kabul etmek zorundayım?

Hizmetlerimizi kullandığınızda, Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları da dâhil olmak üzere kural ve politikalarımızı kabul etmektesiniz ve aşağıda tanımlandığı üzere bilgilerinizi toplamaya, işlemeye ve depolamaya izin vermiş bulunmaktasınız. Gizlilik Politikamızı kabul etmezseniz Hizmetlerimize erişmemeli ve bu Hizmetleri kullanmamalısınız. Hizmetleri kullanımınızla ilgili olduğundan dolayı aynı zamanda Kullanım Şartları bölümünü okumalısınız. Kayıt esnasında bu Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi belirtmek üzere kutuyu işaretlediğinizde verilen iznin kaydını da tutmaktayız.

1C. Radyoimza'in sahibi hangi şirkettir?

Radyoimza.Com internet sitesi halen 551873 ticaret sicil numarası ile kayıtlı bir limited şirket olan ve Türkiye'de Radyoimza.Com Limited şirketi tarafından işletilmektedir.

1D. Radyoimza.Com Europe için hangi yasalar geçerlidir?

Hizmetlerimizi kullanırken bize verdiğiniz kişisel bilgileriniz Radyoimza tarafından yaşadığınız ülkede geçerli olan yasalar doğrultusunda kontrol edilmektedir. Bu da, bu politikanın her bir bölümünün, yaşadığınız yere bağlı olarak geçerli olmayacağı anlamına gelmektedir.

1E. Verilerimi kullanmanıza izin verebilmem için kaç yaşında olmam gerekiyor?

13 yaşından küçükseniz Radyoimza’i kullanamazsınız. Pek çok ülkede, 13 veya 13 yaşının üzerindeyseniz, verilerinizi kullanmamız için bize izin verebilirsiniz.

Ancak Avrupa'da yasa değiştiğinden dolayı, bazı Avrupa ülkelerinde 13 ile 16 yaş arasındaysanız, bir hesap oluşturmanıza izin vermeden önce ebeveyninizin veya koruyu ailenizin iznini almamız gerekmektedir.

Buna “izin yaşı” adı verilmektedir ve bunun anlamı ise belirli bir yaşın altındaysanız, ebeveyn iznine ihtiyacımız olacaktır. Bu yaş Avrupa ülkeleri arasında farklılıklar göstermektedir ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak farklılık gösterir.

Birleşik Krallık, İrlanda, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Polonya, İspanya veya İsveç’de yaşıyorsunuz büyüklerden izin almamıza gerek kalmayacak.

Slovakya, Almanya, Macaristan, Litvanya, Lüksemburg veya Hollanda'da yaşıyorsanız ve 16 yaşından küçükseniz, Radyoimza’e katılmanız için ebeveyninizden izin almanız gerekmektedir. Bu izni doğrulamak için makul tüm adımları atacağız.

Fransa'da yaşıyorsanız ve 15 yaşından küçükseniz, Radyoimza’e katılmanız için ebeveyninizden izin almanız gerekmektedir. Bu izni doğrulamak için makul tüm adımları atacağız.

Avusturya'da yaşıyorsanız ve 14 yaşından küçükseniz, Radyoimza’e katılmanız için ebeveyninizden izin almanız gerekmektedir. Bu izni doğrulamak için makul tüm adımları atacağız.

2. Verilerimi nasıl topluyorsunuz?

Bilgilerinizi ne şekilde topladığımız, işleme aldığımız ve sakladığımız kısmen Hizmetleri nasıl kullandığınıza bağlıdır. Hizmetleri kullanmak için kayıt yaptırabilirsiniz (“Kayıtlı Kullanıcı”). Bazı Hizmetlerimizi bir hesap oluşturmadan kullanabilirsiniz (“Misafir Kullanıcı”) veya yukarıda da açıklandığı üzere otomatik olarak toplanan bilgi dışında bazı bilgileri sağlayabilirsiniz. Sizden topladığımız değişik gruplardaki bilgiler aşağıda sunulmaktadır.

3. Benim hakkımda hangi verileri topluyorsunuz?

Hizmetlerimizi kullanırken, sizden adınız, kullanıcı adınız parolanız, e-posta adresiniz, posta adresiniz, telefon numaranız, mobil numaranız, ödeme bilgileriniz, cinsiyetiniz, doğum yılınız da dahil olmak üzere sizin sağladığınız ve Hizmetlerimize gönderdiğiniz veya aşağıda yer alan belirli şeyleri yaparken erişime izin verdiğiniz diğer bilgileri toplayabiliriz:

 • Giriş yapmak ve kayıt formunu doldurmak;
 • Kullanıcı profilinizi oluşturmak ve düzenlemek;
 • Hizmetlere Giriş Yapın;
 • Soru gönderin veya sorulara yanıt verin;
 • Müşteri destek ekibimiz ile irtibata geçmek veya raporlama mekanizmamızı kullanmak;
 • Bir çekilişe ve yarışmaya girmek veya promosyon için kayıt yaptırmak;
 • Oylama veya anket etkinliklerine katılmak;
 • Belli özelikler talep etmek (ör. bültenler, güncellemeler veya diğer ürünler);
 • Hizmetlerle bağlantı kurmak veya sosyal medya hizmetleri üzerinden bize kendi hakkınızda belirli verileri sağlamanız; veya
 • Hizmetlerimize gönderilen veya bulunan kullanıcı tarafından oluşturulan içerik.

4. Arkadaşlarım hakkında hangi verileri topluyorsunuz?

Arkadaşlarınızı, Radyoimza'e davet ederek Hizmetler kanalı ile onlarla irtibat içinde olabilirsiniz. Bu özelliği kullanmanıza olanak sağlayabilmemiz için kişileriniz listenize erişmek üzere bize izin vermeniz gerekir. Bu izni sadece sizin kullanımınız ve arkadaşlarınızı Hizmetlere katılım için davet etmek üzere size yardımcı olmak ve arkadaş listenizden bir arkadaşınızın Hizmetlere katılması durumunda sizi bilgilendirmek için kullanacağız. Aramayı kolaylaştırmak, arkadaşlarınızı ve tanıdığınız kişileri Radyoimza'de bulmak için kullanıcılar diğer üyeleri, üyelerin adı, soyadı ve bulundukları konumu kullanarak arayabilirler.

5. Bilgisayarım / telefonum hakkında veri topluyor musunuz?

Hizmetlere erişmek için kullandığınız bilgisayar ve cihazlarla (mobil cihazlar dahil) ve Hizmetlerimizi kullanımınız ile ilgili belirli bilgileri, Hizmetleri Misafir Kullanıcı veya anonim olarak kullansanız dahi otomatik olarak toplayabiliriz. Şu gibi bilgileri toplayabiliriz: (a) IP adresi, özgün cihaz tanımlayıcılar (ör. IDFA veya Apple cihazlarında iPhone, iPad ve iPod Touch vei diğer cihaz tanımlamaları) ve mobil telefonunuzla/(telefonlarınızla) ilgili diğer bilgiler, tarayıcı tipi, tarayıcıda kullanılan dil, işletim sistemi, Hizmete erişim sağladığınız eyalet veya ülke; ve (b) Hizmetle etkileşimde bulunma yönteminizle ilgili bilgi, örneğin, geldiğiniz ve gittiğiniz sayfa, URL'in platform tipi, tıklama sayısı, alan adı, gidilen sayfa, görüntülenen sayfalar ve bu sayfaların görüntülenme sırası, belirli bir sayfada harcanan süre, Hizmetleri kullanım tarih ve saati, hata günlükleri ve diğer benzer bilgiler. Aşağıda daha detaylı tanımlandığı üzere üçüncü taraf analiz sağlayıcıları ve teknolojilerini, tanımlama bilgileri ve benzer araçlarda dahil olmak üzere Hizmetlerin nasıl kullanıldığını anlamak için kullanabiliriz. bu gibi araçlar verilerinizi toplayıp içlerinden kişisel bilgilerinizi aldıktan sonra kullanılabilir.

6. Konumum hakkında veri topluyor musunuz?

Bulunduğunuz konum ile ilgili genel bilgiler (ör. IP adresi, posta kodu) toplayabilir ve bu bilgileri Hizmetleri özelleştirerek konum tabanlı ve bilgi esaslı reklam ve diğer özellikleri, daha iyi hizmet verebilmesi için konumunuzu sunmak üzere kullanabiliriz. Hizmetlere erişerek ve bu hizmetleri kullanarak bilgi toplama işlemine ve konum bilgisinin işlenmesine izin vermiş bulunmaktasınız. Cihazınız üzerinde konum hizmetlerini kapatmayı tercih ederseniz bazı özellikleri kullanamayabilirsiniz.

7. Tanımlama bilgileri hakkında bazı şeyler duydum. Siz de bunları kullanıp bilgi topluyor musunuz?

Hizmetleri kullandığınızda, kalıcı ve oturum tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanmaktayız: (a) kullanıcı adı ve parolanızı saklamak; (b) yukarıda belirtilen bilgileri toplayarak sitemizin ve Hizmetlerin kullanımının analizini gerçekleştirmek; (c) Hizmetleri tercihlerinize göre özelleştirmek (d) Hizmetler dâhilinde reklamları görüntülemek. Aynı zamanda ağ işaretçileri veya piksel etiketleri ve benzer teknolojiler gibi diğer internet teknolojilerini kullanarak tanımlama bilgilerini göndermek veya iletişim kurmak ve Hizmetlerin analizini yapmak. Aynı zamanda Ağ işaretleyicilerini e-posta mesajlarında veya bültenlerde de kullanarak gönderilen mesajın açılıp açılmadığına ve diğer analizlere erişim sağlayabiliriz. Pek çok tarayıcı tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul etmektedir, ancak tarayıcı ayarlarınıza tarayıcı yardım sayfasından erişip bu ayarları yapılandırarak tanımlama bilgilerini kabul etmeyebilirsiniz. Tanımlama bilgilerinin kullanımını reddederseniz, oturum açamayabilir, özelleştirme yapamayabilir veya Hizmetler dahilinde bazı özellikleri kullanamayabilirsiniz. Tanımlama Bilgilerinin kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen Tanımlama Bilgileri Politikası bölümüne bakın. Tanımlama Bilgilerini kabul eden tarayıcı ayarlarınız ile Hizmetleri kullanarak tanımlama bilgileri kullanımını yukarıda bahse konu olduğu üzere ve Tanımlama Bilgileri belirtildiği üzere kullanmamıza izin vermektesiniz.

8. Sosyal ağlar gibi yerlerden benimle ilgili verileri topluyor musunuz?

Hizmetlere giriş yapmak için kullandığınız veya bağlandığınız veya Hizmetler dahilinde kullandığınız herhangi bir sosyal medya (Facebook hesabı gibi) ile ilgili Kimlik bilgileriniz:

 • Kullanıcı adınız, Hizmetlere giriş yapmak veya bağlanmak veya Hizmetleri kullanmak için kullandığınız herhangi bir sosyal medya (Twitter ve/veya Facebook hesabı gibi) hesabı ile bağlantılıdır. Hesabınıza veya mobil uygulamanıza sosyal medya hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yaptığınızda veya sosyal medya hesabınıza Hizmetler üzerinden bağlandığınızda ve kullandığınızda, bu Gizlilik Politikası uyarınca sosyal medya arayüzü üzerinden bize sunmayı tercih ettiğiniz bilgileri toplama, depolama ve kullanma izni vermektesiniz. Buna, herhangi bir sınırlama olmaksızın, sosyal medya hesabınız üzerinden kamuya açıkladığınız bilgiler, sosyal medya hizmetlerinin bizimle paylaştığı bilgiler veya kayıt sürecinde açıkladığınız herhangi bir bilgi de dâhildir. Hesabınızın bağlantısını yaptığınızda, bilgilerinizi ne şekilde paylaşıldığını görmek için sosyal medya hizmet sağlayıcısının gizlilik politikasına bakın. Facebook ve/veya Twitter hesabınızın Radyoimza ile bağlantısını oluşturduğunuzda, örneğin gönderilen yanıtlar gibi içeriklerinizin sosyal medyada paylaşılmasına açıkça izin vermektesiniz. Bunu istediğiniz zaman yanıt düzenleyicide vazgeçme tercihinizi kullanarak değiştirebilirsiniz.
 • Sizinle ilgili bilgileri aynı zamanda diğer Kullanıcıları, kullanıcı tarafından oluşturulan bilgiler kapsamında yapılan gönderilerinden veya Hizmetlerimiz kanalıyla da elde edebiliriz. Örneğin, bir arkadaşınızın size sorduğu bir soruda veya yanıt içinde sizinle ilgili bir şeyi göndermesi gibi.
 • Sizinle ilgili ek bilgileri, aynı zamanda bağlı şirketlerimizden de elde edebilir ve elde edilen bu bilgileri sizden aldığımız veya sizinle ilgili bilgiler ve bizim veya bağlı şirketlerimizin ürün ve hizmet sunarken elde ettiği bilgilerle bir araya getiririz.

9. Verilerimi anonim hale getirip, kimsenin bu verilerin benim olduğunu bilmemesini sağlıyor musunuz?

Hizmet veya üçüncü taraf analitik araçları da dâhil olmak üzere diğer yollardan toplanan bilgilerinizi anonim hale getirebilir ve/veya sizi tanımlayıcı bilgileri kaldırarak bilginin sizinle ilgili olmamasını sağlayabiliriz. Bu şekilde anonim hale getirilen veya tanımlayıcıları kaldırılan bilgiler artık sizin kişisel bilgileriniz (kişisel veri olarak da bilinmektedir) olmaktan çıkar. Bunun sonucu olarak, bir araya getirilmiş ve/veya tanımlama bilgileri kaldırılmış bilgiler artık bu Gizlilik Politikasının konusu dahilinde olmayacaktır ve dolayısıyla diğer kişilere açıklanabilir.

10. Anonim bir soru sorarsam, bu soruyu soranın ben olduğumu biliyor musunuz?

Diğer kişilere kimliğinizi belirtmeden soru gönderebilmeniz esas itibarı ile Radyoimza'i özgün kılan ve eğlenceli yapan unsurlardır. Bunun anlamı, sormaya utandığınız veya başkalarının sizin söylediğinizi bilmelerini istemediğiniz şeyleri söyleyebilirsiniz. Kişiler genellikle anonim olduklarında daha dürüst olurlar. Bu hem soru sorarken hem de kimin sorduğu bilmedikleri sorulara cevap verirken geçerlidir. Bir başka kullanıcıya soru yöneltirken, her soruyu isme mi yoksa anonim olarak sorup sormayacağınıza karar verme seçeneğiniz bulunmaktadır. Ancak, bu kim olduğunu bilmediğiniz kişilerden soru ve yorum almak anlamına da gelmektedir! Kayıtlı bir kullanıcı olarak, bir soruyu anonim kullanıcı olarak sorarsanız, Hizmetlerimiz bu soruyu sizin sorduğunuza dair bir kayıt oluşturacaktır (biz bunu gizli olarak tutarız). Misafir kullanıcı iseniz kim olduğunuzu bilemeyiz.

11. Kayıt olmasam dahi benden bilgi topluyor musunuz?

Bazı ülkelerde kayıt olmayan kullanıcıların soru sormasına izin veririz. Kayıtlı bir kullanıcı değilseniz ve bir soru sorarsanız, kullanım koşullarımızı ve gizlilik politikamızı soruyu sormada önce kabul etmeniz gerekir. IP adresiniz gibi bilgileri toplamaktayız. Belli bazı ülkelerde kayıtsız kullanıcılardan soru alma izniniz bulunabilir. Anonim sorulara izin vermeyi seçmeniz durumunda, varsayılan değer olarak kaydolmamış kullanıcılardan da anonim sorular alabileceksiniz. Ancak bu seçeneği istediğiniz anda ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz. Anonim sorulara izin verme seçeneğiniz kapalı ise, bu özelliğin ülkenizde kullanılabilir olması durumunda ayarlar bölümünden değiştirerek anonim sorulara izin verebilirsiniz. Kayıt olmadan soru sorma ve cevaplama özelliği her ülkede kullanılmamaktadır. Kayıt olmadan soru sorma ve cevaplama özelliğinin kötüye kullanılması durumunda, bu kullanıcıları yasaklama hakkını tamamen saklı tutmaktayız. Kullanıcı olarak kayıtsız kullanıcıları kısa bir süre için yasaklayabilir veya bize bildirimde bulunarak daha uzun bir süre yasaklanmasını sağlayabilirsiniz. Kayıtsız kullanıcılardan soru almaya izin verirken dikkatli olmalısınız. Herhangi bir endişeniz olursa derhal bizi bilgilendirin. Polis ve diğer güvenlik güçlerinin taleplerini karşılayabiliriz veya hukuki bir sürecin yürütülmesi için gerekli olan bilgileri iyi niyet çerçevesi içerisinde böyle bir bili aktarımının yasalarla gerekli olduğu veya bizim veya bireysel kullanıcıların veya kamunun haklarını ve mülkiyetini koruyacağı veya bu Gizlilik Politikası ile izin verilen durumlarda üretebiliriz.

12. Anonim veya kayıtlı olmayan soruları almayı nasıl durdurabilirim?

Bazı kişiler, gönderen kişinin kim olduğunu bilmediklerinde, bu kişilerden bir şey almaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle, tüm kullanıcılara internet sitesi ve mobil uygulamaların “Ayarlar” sayfasında anonim kullanıcılardan herhangi bir şey gönderilmemesini seçebilecekleri bir seçenek sunulmaktadır.

Anonim soruları almaya izin verirseniz, amacımızın samimi ve açık bir sohbetin başlatılmasına ortam sağlanması olduğunu lütfen bilin. Ancak, herhangi biri, anonim olma seçeneğini, sizin onların kim olduklarını bulamayacağınız düşüncesi ile Kullanım Koşullarımızı ihlal edecek şekilde kötüye kullanırsa, bu kişi için gerekli işlemler yapmak üzere bize raporlama yapabilme seçeneğiniz bulunmaktadır. Kurduğumuz Site moderatör teknikleri ile kullanıcıların bu tip zararlı içerikleri göndermelerini engelleyebiliriz. Daha fazla bilgi için, lütfen Kullanım Şartları ve Emniyet ve Güvenlik Esasları. bölümlerine bakın.

13. Güvenlik güçleri verilerimi sizden alabilir mi?

Polis veya diğer emniyet ile ilgili kurumlara yaptıkları talepler doğrultusunda yardımcı olmak veya iyi niyetle, talep edilen bilginin yasal gereksinim dâhilinde talep edildiğine inandığımız yasal süreçlerde kullanılmak veya haklarımızı ve mülkiyetimizi korumak veya bireysel kullanıcıların veya kamunun korunmasına yönelik olarak veya bu Gizlilik Politikası dahilinde izin verilen başka şekillerde bilgileri açıklayabiliriz.

14. Benim bilgilerimi ne için kullanıyorsunuz?

Sizin temin ettiğiniz ve sizinle ilgili bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanırız:

 • Özel etkinlikler de dâhil olmak üzere Hizmetleri sunmak için;
 • Sorularınızı işleme almak ve yanıtlamak için;
 • Bizimle olan ilişkiniz veya işlemleriniz ile ilgili bilgi göndermek için;
 • Bir şikayette bulunduğunuzda veya raporlama yaptığınızda veya herhangi birisi sizinle ilgili bir iddiada bulunduğu veya size karşı raporlama yaptığında sizinle temasa geçmek için;
 • Size ve diğer Kayıtlı kullanıcılara, takip edilecek Kayıtlı kullanıcıların profillerini önermek için;
 • Hizmet dahilinde sunulan yeni özellikler, özel etkinlikler veya ürünler, hizmetler ve özel fırsatlar ile ilgili bildirimde bulunmak veya size günün sorusunu göndermek için;
 • İçeriğin izlenmesi ve hizmetlerin güvenli ve emniyetli bir şekilde verilebilmesi ve herhangi bir güvenlik sorununa çözüm getirmek için;
 • Hizmetlerimiz için reklam ve tanıtım materyalleri oluşturmak için;
 • Hizmetler dâhilinde bulunan reklamların etkinliğini anlamak ve değerlendirmek için;
 • Zaman zaman satışa sunulan sanal ögelerin ödeme işlemlerini yürütmek için;
 • Çekiliş ve yarışmaları yürütmek için;
 • Kullanıcı tabanımız ve Hizmet kullanım alışkanlıklarını belirlemek üzere rapor ve verilerin oluşturulması ve gözden geçirilmesi için;
 • Hizmetin doğruluğunu, verimliliğini, kullanılabilirliğini veya popülaritesini analiz etmek için;
 • Hizmet içeriği ve özelliklerinin geliştirilmesi için;
 • Hizmet dahilinde yer alan içeriğin ve reklamların özelleştirilmesine olanak sağlaması için;
 • Radyoimza ve diğer tarafların hakkını ve mülkiyetini koruyabilmek için;
 • Yasa dışı etkinlikleri incelemek, önlemek ve bu etkinliklere karşı eylem içine girebilmek, bir kişinin fiziksel güvenliğini potansiyel olarak tehdit edici unsurlara karşı ve sahtekarlığın önlenmesi ve Kullanım Şartlarımızın ihlali; ve
 • Hizmetlerin idare edilmesi ve problem bulmak için.

15. Radyoimza benim bilgilerimi diğer kullanıcılarla paylaşıyor mu?

15A. Profil bilgilerinizin paylaşılması

Kayıtlı bir kullanıcı iseniz, Hizmetleri kullanan herhangi biri sizin kullanıcı adınızı ve profilinizde yer alan her türlü bilgiyi, fotoğraflarla birlikte görebilecektir. Gelen kutunuza gelen herhangi bir mesaj siz bu mesaja cevap verene kadar sizden başkası tarafından görülmez. Bu soruya yanıt verirseniz, size gelen soru ve sizin soruya verdiğiniz cevap profilinizde yayınlanacaktır ve profilinize bakan ve Hizmetleri kullanan herkes tarafından görülebilecektir. Profilinizde yer alan soru ve cevapları soru/cevap bölümünün yanında bulunan “x” işaretini tıklayarak silmeniz mümkündür. Profiliniz üzerinde herkese açık olmasında bir sakınca görmediğiniz soru ve cevapları tutmanız önemlidir. Kayıtlı bir kullanıcının profiliniz üzerinde bulunan bir soru veya cevabı beğenmesi durumunda beğenilen içerik otomatik olarak görünür olacaktır.

15B. Profilim arama motoru sonuçlarında çıkıyor mu?

Profil bilgileriniz aynı zamanda herkese açık arama motorlarında (ör. Google, Bing, Yahoo) aranabilir olacaktır.

15C. Başkaları profilimi görebilir mi?

Konum bilgileriniz Shoutout gibi bazı kullanıcı özellikleri, sorularınızı belli bir coğrafyada yaşayan kişilere ulaştırmak için kullanılabilir, ancak bulunduğunuz yerin adresini hiçbir kullanıcıya vermeyiz.

15D. Kendimi nasıl koruyabilirim?

Genel olarak, çevrim içindeyken daima dikkatli olun ve sorumluluk dahilinde hareket edin. Hizmetler kanalı ile gönüllü olarak bazı bilgileri açıklamak istediğinizde, örneğin başka bir kullanıcıya soru sormak veya başka bir kullanıcıdan gelen soruyu profiliniz üzerinde yanıtlamak için gönderi yaptığınızda bu yanıt herkes tarafından görülecek ve İnternet üzerindeki bu gönderi kopyalanabilecektir. Ayrıca üçüncü taraflarca haberiniz olmadan kopyalanabilir ve kullanılabilir. Bu da diğer kişilerden veya üçüncü taraflardan istenmeyen mesajların alınmasına neden olabilir. başkalarının sizinle irtibat kurabileceği veya yerinizi tespit edebileceği kişisel bilgilerinizi paylaşmamalı ve her gönderiyi yaparken tuşa basamadan önce yeniden düşünmelisiniz.

16. Radyoimza benim bilgilerimi üçüncü taraflarla paylaşıyor mu?

16A. Üçüncü taraflarla ne zaman ve neden bilgilerim paylaşılıyor?

Gizlilik Politikasında belirtilen hususların dışında, herhangi bir kişisel bilginizi üçüncü taraflara satmayız ve bu bilgileri paylaşmayız. Bilgilerinizi aşağıdaki şartlarda paylaşabiliriz:

 • Hizmet sağlamaya yardımcı olmak için;
 • Talep ettiğiniz hizmet ve ürünleri size sağlamak için;
 • Reklam hizmeti sağlayıcıları, reklam ağaları / reklam takas merkezleri, ödeme işlemlerini yürütenler, teknik altyapı (sunucular gibi) işlerini yapanlar veya mühendislik ile diğer destek personeli, diğer ihtiyaç giderici ve moderatör şirketler ve e-posta hizmet sağlayıcıları gibi adımıza hizmet çalışmaları yapan şirketlerle (üçüncü taraf şirketler ile bağlı şirketler de dahil olmak üzere) veya teknik hizmet ve program geliştiriciler, araştırma ve analiz şirketleri ve e-posta hizmet sağlayıcıları da dahil;
 • Bağlı şirketlerimiz ve bağlı şirketlerimizin işleri ve işlevsel faaliyetlerine yönelik toplu yarar sağlayan amaçlar;
 • İyi niyet çerçevesi dahilinde, böyle bir paylaşıma yasalarca izin verilmesi veya bir soruşturma, herhangi yasa dışı etkinliğin önlenmesi veya bir faaliyet düzenlenmesi, şüphe edilen sahtekarlık, herhangi bir kişinin fiziksel güvenliğinin tehdit edilmesi ve bu Gizlilik Politikası veya Kullanım Şartlarının ihlal edilmesi;
 • Üçüncü tarafların haklarının ihlal edildiği ile ilgili iddialara yanıt vermek ve/veya Radyoimza'in çalışanlarımızın, Kayıtlı veya Misafir Kullanıcıların veya kamunun haklarını ve mülkiyetini korumak ve güvenliklerini sağlamak. Bu bilgilerinizin güvenlik kuvvetleri, devlet kurumları, mahkemeler ve/veya diğer kurumlarla paylaşılmasını gerektirebilir;
 • Faaliyetlerimizi geliştirmeye devam ettiğimiz süreç içinde diğer şirketleri alabiliriz, satabiliriz, diğer şirketlerle birleşebiliriz veya iş birliğine gidebiliriz veya mal varlıklarımızın bir kısmını satabiliriz. bu gibi işlemlerde kullanıcı bilgileri de devredilen mal varlıkları arasında olabilir;
 • Sağladığınız bilgileri, bu bilgileri paylaşım için izin vermeniz durumunda veya yasalarca paylaşımına izin verildiği durumlarda paylaşabiliriz.

16B. Bana hizmet vermek için Radyoimza'e yardımcı olması için başka şirketlerin hizmetlerini kullanıyor musunuz?

Hizmetin bazı bileşenleri için diğer şirketlerden teknik yardım almaktayız ve size Hizmet verebilmek için de bilgilerinizi bu şirketlerle paylaşmamız gerekebilir.

Üçüncü taraf şirketlerini Hizmetlerin bazı Özelliklerinin teknik fonksiyonlarını yerine getirmek için kullanırız. Bunlara Özellik Araçları adını vermekteyiz. Özellik Araçlarını kullanmayı tercih ederseniz, üçüncü taraflarca çalıştırılan bu özellikler için kişisel olarak sizi tanımlayamayacak anonim istatistiksel verileri toplayabilir ve saklayabiliriz. Verilerinizi satan veya verilerinizin herhangi bir kısmını aktaran Özellik Aracı üçüncü taraflar ile izninizi almadan işbirliği yapmayız. Özellik Araçlarını sağlayıcılarının gizlilik politikalarını gözden geçirmelisiniz. Bunu yapabilmeniz için şu anda çalıştığımız Özellik Araçları sağlayıcılarının listesini sunmaktayız.

Özellik Araç Sağlayıcıları Listesi: Kanvas Labs Inc, şirketine ait gizlilik politikası Radyoimza.com üzerinden görüntülenebilir

16C. Benim soru ve cevaplarımı araştırma amacıyla kullanıyor musunuz?

Biz veya üçüncü taraflar araştırma amacı ile soru ve cevaplarınızı analiz edebiliriz. Bunu yapabilmek için bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısının hizmetlerinden yararlandığımızda, sadece anonim soru ve cevap içerikleri ile analiz amacına yönelik kişisel bilgi içermeyen istatistiksel verileri sağlarız.

16D. Verilerimin reklam amacıyla paylaşımı hakkında bana daha fazla bilgi verin

(a) Anonim Veriler

Kullanıcılarımızı daha iyi anlamamız ve verdiğimiz hizmetleri iyileştirmemiz için bu gibi gizli bilgiler üçüncü taraflara belirli raporların oluşturulması, pazar araştırmaları ve eğilim analizleri ile ilgili işlerini yürütmeleri için verilmektedir. Bu bilgilerin arasında, kullanıcılarımızı belirleyebilecek bilgiler bulunmamaktadır ve üçüncü taraflara kullanıcıların tanımlanmasına yardımcı olabilecek ek bilgiler verilmeyecektir. Herhangi diğer bir maddeyi ihlal etmeksizin, bir üçüncü taraf ile kullanıcıları tanımlama ve bu kullanıcılara ilgi alanlarına yönelik içerik ve reklam göndermek amacıyla işbirliğine gidebiliriz. Adınız, posta adresiniz, e-posta adresiniz veya diğer tanımlayıcı bilgiler gibi hakkınızdaki bilgileri üçüncü bir tarafla paylaşabilir ve bunu bilgilerinizin güvenliğini sağlamak üzere insan gözü ile okunamayan bir formatla paylaşabiliriz.

(b) Bazen kişisel veriler

Aynı zamanda, iş ortaklarımız cihazınızdan da doğrudan IP adresinizi, cihaz tanımlama numaranızı (bu bilgiler bazı ülkelerde kişisel veri olarak tanımlanmaktadır) veya mobil cihazınızın bulunduğu yer gibi benzer bilgileri toplayabilir, hakkınızda sahip olduğumuz kişisel ve kişisel olmayan bilgilerinizi diğer kaynaklardan aldıkları bilgiler ile bira araya getirebilir ve tarayıcınız üzerine özgün tanımlama bilgilerini yerleştirebilirler. Yaşadığınız ülkelerin yasalarına göre HERHANGİ bir kişisel bilginizi paylaştığımız değerlendirilirse, verileriniz böyle bir amaca yönelik olarak kullanmadan önce daima sizin izninizi alacağız (siz de bizden bu bilgilerin kullanımını durdurmamızı her an isteyebilirsiniz).

(c) Üçüncü taraf tanımlama bilgilerinin kullanılmasını istemiyorsanız, lütfen http://www.Radyoimza.com ve/veya https://Radyoimza.com/ veya Büyük Britanya'da iseniz https://Radyoimza.com/ bölümüne bakın. Mobil cihaz tanımlama bilgilerinizin hedefli reklam amacıya kullanılmasını istemiyorsanız, lütfen http://www.Radyoimza.com bölümüne bakın.

(d) Yukarıdaki amaçlara yönelik olarak veri paylaşımı konusunda mutabık kaldığımız mevcut İş Ortaklarımızın ve bu ortaklarla paylaştığımız verilerin listesi aşağıda sunulmaktadır:

Üçüncü Taraf Kullanıcıların Konumu Paylaşılan veri türü
Eyeota Küresel Yaş, cinsiyet ve tanımlama bilgileri
AreaMetrics Küresel GPS ve cihaz tanımları
Cuebiq ABD ve İtalya GPS ve cihaz tanımları
CrossPixel ABD ve Meksika İlgi alanları, e-posta (şifreli), tanımlama bilgileri ve/veya cihaz tanımlayıcı bilgiler
Circulate ABD, Kanada, Fransa ve Birleşik Krallık E-posta (şifreli), tanımlama bilgileri ve/veya cihaz tanımlayıcı bilgiler
Adsquare Küresel Yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve cihaz tanımı / tanımlama bilgileri
Huq Industries Küresel GPS ve cihaz tanımları
Zeotap Küresel Cihaz tanımları, yaş, cinsiyet e-posta (şifreli)

16E. Ben Avrupa'da yaşıyorum. “Profil çıkartma” ne anlama gelmektedir ve neden buna izin vermem gerekiyor?

Profil çıkartma, bilgilerinizin ve içeriklerinizin (ilgi alanlarınızın) analiz edilerek, size sunacağımız reklamların özelleştirilmesi ve görmek istediğiniz reklamların görüntülenmesi anlamını taşımaktadır. Mayıs 2018’de Avrupa'da yasada yapılan değişiklik ile bilgilerinizle profil oluşturmadan önce izninizi almamız gerekmektedir. Bu nedenle, bilgilerinizi bu amaca yönelik olarak kullanmadan ve reklamları sizin için özelleştirmeden önce bilgilerinizin profilini çıkartmamıza izin vermek üzere kutuyu işaretlemeniz istenmektedir.

16F. Kişiye özel reklam nedir?

Hizmetler tarafından, ürünleri veya hizmetleri erişilebilir veya reklam veren üçüncü taraflar da Tanımlama Bilgilerini veya hizmetleri kullanımınız hakkında bilgi toplayan benzer teknolojileri kullanıyor olabilirler. Bu (i) sitemize ve başka sitelere yapılan geçmiş ziyaretleri göz önüne alarak bilgi edinmek, optimize etmek ve hizmet saplamak ve (ii) sitemizi ziyaret edilmesi ile reklam gösterimi, reklam hizmetlerinin diğer kullanımları ve reklam gösterimleri ile reklam hizmetleri arasındaki etkileşimi göstermek için kullanılır. Aynı zamanda, üçüncü tarafların (ör. Google Analytics, DoubleClick ve diğerleri gibi reklam ağları/reklam takas merkezleri ve reklam sunucuları) Hizmetler kanalıyla size özelleştirilmiş reklamların sunulmasına, bilgisayarınız, mobil cihazınız veya Hizmetlere erişmek için kullandığınız diğer aygıtlar üzerinde kendi tanıtım bilgilerine erişimlerine izin veririz. Bağlı olmayan şirketlerin, üçüncü taraf reklam teknolojilerinin, reklam sunucularının reklam ağlarının, reklam takas merkezleri veya herhangi bir bağlantısı olamayan üçüncü tarafların bilgisayarınız, mobil cihazınız veya Hizmetlere erişmek için kullandığınız diğer aygıtlar üzerinde yerleştirdikleri tanımlama bilgileri veya diğer izleme teknolojilerine erişimimiz olmadığı gibi bu Gizlilik Sözleşmesi söz konusu unsurları kapsamaz. Bu teknolojileri kullanan taraflar özelleştirilmiş reklam hizmetlerinden vazgeçmenizi aşağıda tanımlandığı üzere izin verebilirler. Özelleştirilmiş reklamları bir ağ sunucusu üzerinden bilgisayarınızda görüntüleyebilirsiniz. Özelleştirilmiş sunucu reklamları ve özelleştirilmiş reklamlar için bilgisayarınıza yerleştirilmiş tanımlama bilgilerini (sadece hizmetler için olmayan tanımlama bilgileri gibi) nasıl kontrol edeceğiniz konusunda daha fazla bilgi almak için Ağ Reklam Girişim, Tüketici Vazgeçme Bağlantısı, Avrupa İnteraktif Dijital Reklam Birliği, “Çevrimiçi Seçenekler” sayfası ve/veya Dijital Reklam Birliği Tüketici Vazgeçme Bağlantısı bölümlerini ziyaret ederek bu programlar dâhilinde özelleştirilmiş reklam sunan şirketlerin bu programından vazgeçebilirsiniz. Google Analytics'e ait Görüntüleme Reklamları veya özelleştirilmiş Google Görüntüleme Ağı reklamlarından vazgeçmek için Google Reklam Ayarları sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Reklam teknolojinin hizmetler içine entegre edilme yöntemleri nedeniyle, özelleştirilmiş reklamlardan vazgeçseniz dahi gene de reklam görüntülerini alabileceğinizi lütfen not edin. Böyle bir durumda, reklamlar size özel olamayacaktır. Aynı zamanda, yukarıda yer alan vazgeçme bağlantılarından hiçbiri bizim kontrolümüz altında dolmadığından dolayı bu mekanizmaları kullanarak yaptığınız seçimlerden veya bu mekanizmaların sürekli kullanılabilir olmasından veya doğru çalıştığından sorumlu tutulamayız.

Hizmetlere bir mobil uygulama üzerinden eriştiğinizde, özelleştirilmiş uygulama içi reklamlar da alabilirsiniz. Her bir işletim sistemi: iOS, Androis ve Windows Phone özelleştirilmiş uygulama içi reklamların nasıl önlenebileceğine dair kendi talimatlarını vermektedir. Cihazınızın destek materyallerini inceleyebilir ve/veya gizlilik ayarlarından özelleştirilmiş uygulama içi reklamları engellemeye yönelik vazgeçme seçeneklerine bakabilirsiniz. Diğer cihazlar ve/veya işletim sistemleri için geçerli cihazın veya işletim sisteminin gizlilik ayarları bölümüne gidin veya geçerli platform operatörü ile irtibata geçin.

17. Çevrim içi yapılan analizler nelerdir?

Hizmetleri kullanımınızı daha iyi anlamamıza yardımcı olmak amacıyla, Google Analytics veya Flurry gibi üçüncü taraf ağ analizlerini verdiğimiz Hizmetlerin kapsamında kullanabiliriz Bu hizmet sağlayıcıları daha önce yukarıda bahsedilen “Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler” bölümünde açıklanan teknolojiler ile örneğin kullandığınız cihaz hakkında bilgiler toplayabilirler. Bu teknoloji kullanılarak toplanan bilgiler doğrudan bu hizmet sağlayıcılara açıklanacak veya hizmet sağlayıcılarının kendileri tarafından Radyoimza Hizmet kullanıcılarının Hizmeti kullanma şeklini değerlendirmek üzere toplanacaktır. Google Analytics'i aynı zamanda aşağıda açıklandığı şekilde kullanmaktayız. Google Analytics'in sizin bilgilerinizi toplamasını ve kullanmasını engellemek istiyorsanız Google Analytics Opt-Out Browser Add-on kurulumu yapabilirsiniz, Flurry'nin sizin bilgilerinizi toplamasını ve kullanmasını engellemek istiyorsanız Google Analiz Vazgeçme Tarayıcı Eklentisi adresine gidebilirsiniz.

18. Bilgilerimi ne kadar süre ile saklıyorsunuz?

Bilgilerinizi Hizmetleri kullandığınız sürece tutmakta ve güvenli bir şekilde saklamaktayız. Hesabınızı kapattıktan sonra bazı veya tüm bilgilerinizi 9 ay boyunca saklamaktayız. Hesabınızı iptal ettikten sonra bilgilerinizi böyle bir kısa süre için saklamamız, ödemeler veya hesabınızla ilgili herhangi bir soru gelmesi durumunda bunları yanıtlayabilmek ve aynı zamanda bu politika kapsamında açıklama kurallarımız çerçevesinde üçüncü tarafların sorabileceği soruları (örneğin polise yaptıkları araştırmalarda yardımcı olmak gibi) yanıtlamak için önem taşımaktadır; Profilinizden bilgileri çıkardıktan veya hesabınızı iptal ettikten sonra bu gibi içeriklerin kopyaları gene de görünebilir ve/veya internet üzerindeki daha önceki paylaşım durumuna veya diğer kullanıcılar tarafından kopyalanmasına ve saklanmasına veya arama motorlarında içeriklerin paylaşım durumuna bağlı olarak erişilebilir. Bunu kontrol edemeyeceğimiz gibi böyle bir durum için herhangi bir sorumluluk da alamayız. Üçüncü taraf uygulamalarının veya web sitelerinin kişisel bilgilerinize erişmesi için izin verdiyseniz, bu gibi bilgiler söz konusu tarafların hizmet koşulları veya gizlilik politikaları doğrultusunda verilen izin kapsamında saklanır. IP adresiniz veya e-posta adresiniz gibi bazı kayıtları kurallara uymamanız ve sizi kara listeye eklememiz durumunda da saklarız; böylelikle Hizmetler kapsamında herkesin güvenliği sağlanmış olur.

19. İzlemeyin açıklamamıza ile ilgili önemli bildirim

Üçüncü tarafların amacına yönelik olarak Hizmetlerimiz üzerinden bilgi toplama işlemleri için size anlamlı seçeneklerin sunulması yönünde size taahhüdümüz bulunmaktadır ve bu nedenle NAI, “Tüketici Vazgeçme”, DAA Vazgeçme, ve Google Vazgeçme bağlantılarını sunmaktayız. Ancak tarayıcı tarafından başlatılan “Sinyalleri İzleme” teknolojisini halen tanıyamıyoruz ve tepki veremiyoruz. İnternet sektörü “Sinyalleri İzleme” standartları, uygulamaları ve çözümleri üzerinde hala çalışıyor.

20. Gizlilik seçeneklerimi nasıl güncellerim?

Diğer kullanıcıların size soru göndermesini önlemek de dahil olmak üzere, Hizmetler kanalıyla kişisel bilgilerinizin toplanması, kullanılması ve paylaşılması ile ilgili çok çeşitli seçenekleriniz bulunmaktadır.

 • Ayarlar sayfasında yer alan “Gizlilik” sekmesi size: (1) anonim soruların alınmasının durdurulmasını; ve (2) yanıtlarınızın “Akış” içinde görüntülenmesinin engellenmesini sağlar.
 • Bizden gelecek Radyoimza ürün ve hizmetlerini tanıtan e-posta reklamları da dahil olmak üzere çeşitli e-posta bildirimlerini almaktan vazgeçme seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunun için mobil cihazınızın Ayarlar sayfasında bildirimler sekmesini tıklayın ve site içinde Ayarlar üzerinden “Gizlilik” sekmesini seçin.

21. Diğer kullanıcıları nasıl engelleyebilirim?

Kullanıcılardan herhangi birini, istediğiniz anda, kullanıcının profilinde bulunan engelle düğmesine tıklayarak “engellenen listenize” ekleme olanağınız bulunmaktadır. Bu işlem söz konusu kullanıcının size soru sormasını engelleyecektir.

22. Radyoimza benim bilgilerimi nasıl korur?

Bilgilerinize yetkisiz erişimi engellemeye yardımcı olmak ve veri güvenliğini sağlamak için gerekli fiziksel, elektronik ve yönetim prosedürlerini Bu güvenlik önlemleri, topladığımız, işleme aldığımız ve depolama yaptığımız bilginin hassasiyetini ve mevcut teknolojik durum değerlendirilerek alınmıştır. Bilgilerin yetkizsiz bir şekilde açıklanmasına karşı gerekli önlemleri almamıza rağmen. İnternet ve Hizmetler %100 güvenli değildir. Bu nedenle, sizinle ilgili toplanan veya saklanan bilgilerin asla açıklanmayacağı gibi bu Gizlilik Politikası ile uyumlu olmayan bir güvence veremeyiz. Kişisel bilgilerinizi (parolanız da dahil olmak üzere) güvenli bir şekilde saklamanız için gerekli adımları atmanızı ve kullanım sonrasında oturumunuzu kapatmanızı önemle hatırlatmak isteriz. Parolanızı hiç kimseyle paylaşmayın (reşit değilseniz anneniz, babanız ve koruyucu aileniz hariç). Parolanızı kaybederseniz veya başka birine veriseniz kişisel bilgileriniz risk altında olacaktır. Böyle bir durum olursa bunu bize burada üzerinden derhal bildirmelisiniz. Aynı zamanda en kısa üre içinde parolanız da değiştirmelisiniz. Paralonızı güvenli bir şekilde saklamamanız dolayı herhajgi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz ve bu durum Kullanım Şartları ihlal etmektedir. Aynı şekilde, parolanızı da zaman zaman değiştirmenizi öneririz.

23. Profilimin etkinliğini kaldırmak istiyorum ve Radyoimza'den ayrılmak istiyorum

Hakkınızda elimizde bulunan kişisel bilgilerinizi değiştirme veya silme hakkınız (belli durumlarda) bulunmaktadır. Bu haklarınızı genel olarak “Profilinizin Silinmesi” ve “Radyoimza'den Çıkış” süreçlerini takiben işbu Gizlilik Politikası doğrultusunda yerine getirebilirsiniz. Ancak, Bölüm 28'da verilen detay bilgileri kullanarak da bize ulaşabilir ve Hizmetler kanalıyla düzeltilemeyen veya silinemeyen bilgileri değiştirebilirsiniz.

23A. Profilinizin Etkinliğinin Kaldırılması

Hizmetlere parolanız ile giriş yaparak profilinizin etkinliğini kaldırma seçeneğini kullanarak profilinizin etkinliğini kaldırabilirsiniz. Bu seçenek Ayarlar sayfasında mevcuttur. Hesabınızın etkinliğini kaldırdığınızda, profiliniz Hizmet dahilinde bulunan diğer kullanıcılar tarafından görünmeyecektir. Profil bilgileriniz, daha sonra dönerek hesabınızı tekrar etkinleştirmek istemeniz durumunda kullanımınız için saklanacaktır. Pek çok üye hesaplarını çeşitli nedenlerden geçici olarak kapatır ve tekrar Radyoimza'e dönene kadar bilgileri saklamamızı bekler. Normal şartlarda hesabınızı ve profilinizin tamamını, hesabınızı etkin konumdan çıkardıktan sonra 12 ay içinde yeniden aktif hale getirebilirsiniz ancak bu her zaman için garanti edilmemektedir.

23B. Radyoimza'den Çıkış

Radyoimza'den çıkmaya karar verecek olursanız bu işlemi Bize ulaşın sayfasında bulunan “Radyoimza'den çıkmak istiyorum” sekmesini kullanarak yapmanız gerekir. Bu talebiniz alındığında, çıkma isteğinizi mümkün olan en kısa süre içinde gerçekleştireceğiz. İşlem tamamlandıktan sonra, profil verileriniz Hizmetlerden kaldırılacak ve arkadaşlarınıza sorduğunuz sorular anonim olarak değiştirilecek (bir başka deyişle sizin sorduğunuz sorular görünür olacak ama anonim bir kullanıcı tarafından sorulmuş olarak gözükecektir). Hesabınızı, Radyoimza'den çıkış talebinizin işleme konmasını takip eden 30 gün içinde tekrar giriş yaparak etkin hale getirebilirsiniz. Bu sürenin sonunda, hesabınız silinecek ve sorulara eklediğiniz tüm “beğenmeleriniz” kaldırılacaktır. Verilerinizi mümkün olan makul süre içerisinde sileceğiz ancak belli durumlarda ve sınırlı veri tip olması halinde, günlük dosyaları ve yedeklemelerin tamamen silinmesi 90 günü bulabilir. Kullanım Şartlarımızın yürürlüğünü geçerli kılmak ve Hizmetlerin kötüye kullanımını engellemek için Kullanım Şartlarının ihlali nedeniyle iptal edilen eski kullanıcıların makul ölçülerde gerekli olabilecek temel hesap bilgilerini yeniden aynı hesabı etkinleştirerek Kullanım Şartlarını yeniden ihlal etmesini önlemek amacıyla tutarız. Hukuki olarak gerekli olacağına makul nedenlerle inandığımız kullanıcı bilgilerini de tutabiliriz (bu bilgilerin güvenlik güçlerinin soruşturmalarda gerekli olabileceği düşüncesi ile). Uyarı: Hesabınızın etkinliğini kaldırdıktan veya Radyoimza'den ayrıldıktan sonra hizmetleri kullanarak daha önce gönderdiğiniz sorular hizmetler üzerinde görünmeye devam edebilir ancak bu sorular anonim olarak değerlendirilecek ve sizinle doğrudan ilgili olamayacaktır. (Bir başka anlatımla, arkadaşlarınızın profilleri üzerinde sorduğunuz sorular gözükmeye devam edecek ancak sizin kullanıcı adınızı içermeyecektir.) Profilinizden bilgileri çıkardıktan sonra veya hesabınızın etkinliğini kaldırınca bu gibi içeriklerin kopyaları gene de görünebilir ve/veya internet üzerindeki daha önceki paylaşım durumuna veya bu içeriğin paylaşım, endeksleme veya ön belleklere kopyalanma durumuna göre arama motorları üzerinden erişilebilir. Benzer şekilde, üçüncü taraf uygulamalara veya internet sitelerine kişisel bilgilerinizi verdiyseniz bu bilgiler de saklanabilir. (ör. diğer sosyal ağlar) Bunu kontrol edemeyeceğimiz gibi bunun için herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk da alamayız.

24. Gizlilik haklarım yaşadığım yere göre değişiyor mu?

24A. Avrupa'da yaşıyorsanız haklarınız

Profilinizi siz kontrol ettiğiniz için bize verdiğiniz bilgileri “Profil” sayfanıza girerek görebilirsiniz ve bu da size bu bilgileri istediğiniz zaman Hizmetlere giriş yaparak düzeltme veya güncelleme olanağı verir. Kaydınızı yaptırdıktan sonra adınız, ülkeniz, iletişim e-posta adresiniz, profiliniz, resminiz ve şifreniz de dahil olmak üzere pek çok bilgiyi değiştirilirsiniz. Doğum tarihinizi değiştiremezsiniz. Ayrıca Profilinizde bulunan soru ve cevapları da istediğiniz vakit silebilirsiniz. Sizinle ilgili sahip olduğumuz verilerin bir kopyasını edinme hakkınız bulunmaktadır. Böyle bir talep yazılı olarak yapılmalıdır. Bunu irtibat formumuzu kullanarak yapabilirsiniz Geri bildirim. Kişisel bilgilerinizin bir kopyasını size göndermeden önce ihtiyaç duyacağımız diğer şeyleri de size bildireceğiz. Yasalara göre size 30 gün için yanıt vermemiz gerekmektedir. Aynı zamanda “unutulma” hakkınız da bulunmaktadır; bu hesabınızı kapatmanız ve bizden tüm bilgilerinizin silinmesini isteminiz durumunda yapmamız gereken bir şeydir. Ancak, bazı bilgilerinizi polisin yapacağı soruşturmalara yönelik olarak güvenlik amacıyla saklamamıza izin verilmektedir.

24B. California, ABD'de yaşıyorsanız haklarınız nelerdir?

Kaliforniya kanunları, Kaliforniya'da yaşayan kullanıcıların yılda bir kez bizden bir önceki yıl içinde pazarlama amacıyla kişisel bilgilerinin verildiği üçüncü tarafların kim olduğu (eğer varsa) ve bu üçüncü taraflara hangi bilgilerin verildiği konusunda bilgi talebinde bulunmaları ve bu bilgilerin verilmesini öngörmektedir. Kaliforniya'da yaşayan bir kullanıcı iseniz ve bu bilgiyi almak istiyorsanız lütfen talebinizi burada tıklayarak bildirin.

24C. Başka bir yerde yaşıyorsunuz haklarınız

Hizmet, İrlanda'dan verilmesine rağmen, bu site küresel bir İnternet sitesidir ve dünyanın pek çok ülkesinde Hizmet vermektedir. Bize herhangi personel bilginizi vererek veya Hizmet üzerinde bulunan uygulamaları kullanarak, bilgilerinizin Amerika Birleşik Devletleri de dâhil olmak üzere dünya üzerinde bize veya üçüncü taraflara ait tesislerin bulunduğu çeşitli ülkelere transfer edilmesine, bu ülkelerde depolanmasına ve işleme tabi tutulmasına izin vermektesiniz. Bu ülkelerin gizlilik yasaları yaşadığınızı ülkenin veya İrlanda'da geçerli olan yasalardan farklı olabilir.

25. Çocukların verileri hakkındaki kurallarınız nelerdir?

Hizmetlerin 13 yaş altındaki çocuklar tarafından kullanılması öngörülmemiştir. Biz bilerek 13 yaş altındaki çocuklardan bilgi toplamayız (veya bilerek herhangi bir üçüncü tarafın bilgi toplamasına izin vermeyiz). Toplanan kişisel bilgilerin 13 yaş alındaki bir çocuğa ait olduğu bilgisi elimize geçerse, toplanan bu bilgileri silecek ve söz konusu kişinin hesabını en kısa zamanda kapatacağız. Eğer bizim 13 yaşın altında bir çocuğa ait kişisel bilgilere sahip olduğumuzu düşünüyorsanız lütfen bizimle aşağıdaki irtibat bilgisini kullanarak irtibata geçin.

26. Peki ya üçüncü taraf bağlantı ve hizmetleri?

Verilen Hizmetler sosyal medya hizmetleri de dahil olmak üzere üçüncü taraf internet sitesine bağlantılar içerebilir. Bu özellikleri kullanmanız, özelliğe bağlı olarak, sizinle ilgili bilgilerin toplanmasına, işlenmesine ve kaydedilmesine neden olabilir. Lütfen diğer internet sitelerinin içeriğinden veya gizlilik politikaları uygulamalarından veya Hizmetlerle bağlantılı olan bu internet siteleri hizmetlerinden sorumlu olmadığımızın bilincinde olun. Bu üçüncü taraf internet sitelerine tarafınızca vermeyi seçtiğiniz bilgiler veya internet sitelerince toplanan bilgiler bu Gizlilik Politikası kapsamında değildir. Size önemle bu tip üçüncü taraf internet sitelerinin Gizlilik Politikalarını okumanız tavsiye ederiz.

27. Radyoimza bu gizlilik politikasında değişiklik yapabilir mi?

Yasa, veri toplama ve kullanım uygulamalarımızda, verdiğimiz Hizmet özelliklerinde veya teknolojide meydan gelen değişiklikler nedeniyle bu Gizlilik Politikasında herhangi bir zamanda değişiklik yapabiliriz. Değişiklikler için lütfen bu sayfayı düzenli olarak kontrol edin. Bu Gizlilik Politikasında önemli bir değişiklik yaparsak güncellenen Gizlilik Politikasını buradan duyuracağız ve Kayıtlı Kullanıcılarımızı e-posta veya başka bir bildirim yöntemi ile bilgilendireceğiz. Acil olarak yapılması gereken değişikliklerde (yasalarca gerekli olan durumlarda) değişiklik yürürlüğe girmeden önce internet sitemizde bu değişiklikle ilgili duyuruyu yapacağız. Lütfen değişiklikleri dikkatli bir şekilde gözden geçirin. Değişiklik duyurusu yaptıktan sonra bu politikada yer alan Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz değişiklikleri kabul etmiş olmanız anlamını taşıyacaktır.

28. Bu politika hakkında bir sorum olursa Radyoimza ile nasıl irtibat kuracağım?

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa Veri Koruma Yöneticimiz Laura Edison ileinfo@Radyoimza.com e-posta adresinden veya bize aşağıdaki adrese yazarak iletişime geçebilirsiniz:

Laura Edison
Veri Koruma Yöneticisi
Radyoimza.Com Europe Limited
6th Floor, South Bank House, Barrow Street,
Dublin 4, İrlanda

29. Şikâyetler

Veri korumayı çok ciddiye alıyoruz. Herhangi bir endişeniz veya şikâyetiniz varsa, lütfen bu hususları veri koruma görevlimiz ile paylaşın (aşağıya bakın).

Şikayetleri nasıl ele aldığımız konusunda memnuniyetsizliğiniz varsa, bu şikâyetinizi ülkenizdeki ulusal veri koruma yetkililerine iletebilirsiniz; örneğin Birleşik Krallık'ta yaşıyorsanız, şikâyetinizi "Komisyoner Ofisine" yapabilirsiniz.